Početna / Učimo s prijateljima

Učimo s prijateljima

5.2.2020.

Učimo s prijateljima

Polaznici Programa predškole posjetili su učenike drugog razreda Osnovne škole „M.P.Miškina“ te u vrlo ugodnoj i opuštenoj atmosferi  doznali niz činjenica i novih saznanja o prometu. Uz pjesme „Semafor“ i „Poštujte naše znakove“, poticajni razgovor o prometnim znakovima, animirani film „Sigurno u prometu“, rješavanje radnih zadataka u manjim grupama i nizom drugih poticaja, djeca su uspješno usvojila snalaženje u simuliranim i realnim prometnim situacijama kao i prepoznavanje potencijalno opasnih situacija i kako se u njima ponašati. Ovakav pristup i način rada vjerujemo da se odrazio i na dječje socijalne vještine odnosno pozitivan pristup vršnjacima te prihvaćanje i iniciranje uzajamnih interakcija.