Početna / Uhvati kocku ili ubaci lopticu

Uhvati kocku ili ubaci lopticu

22.4.2020.

Uhvati kocku ili ubaci lopticu

UHVATI KOCKU

Potreban materijal: dvije posude, voda, pinceta/hvataljka.

Opis aktivnosti: potrebno je jednu posudu napuniti vodom te u nju staviti (po dogovoru) predmete koje će dijete vaditi. Mi smo izabrali kocke u boji različitih veličina te smo igru nadogradili time što smo si unaprijed zadali zadatak koju ćemo boju kocke vaditi. Kako bi igra bila još zanimljivija, možete napraviti kartice s predmetima koje ćete staviti u vodu te igrati igru na izvlačenje. Ako primijetite da je djetetu lako/teško hvatati određenom hvataljkom, možete mu olakšati ili pak otežati.

Cilj aktivnosti: ovom igrom djeca razvijaju preciznost u hvatanju određenog predmeta, koncentraciju i pincetni hvat.

 

UBACI LOPTICU

Potreban materijal: poklopac od kutije kao podloga, pomponi, slamčice, tuljci od wc papira

Opis aktivnosti: potrebno je od tuljaca prerezanih po pola napraviti kosinu uz koju će dijete tjerati lopticu pomoću slamčice. Tuljce možete prethodno pobojati. Igra je zabavna i mogu je igrati svi ukućani.

Cilj aktivnosti: razvoj preciznosti, strpljenja, okulomotorike.

1587449493248920