Početna / Uskrsne košarice od salveta

Uskrsne košarice od salveta

3.4.2020.

Uskrsne košarice od salveta

Uskrsne košarice od salveta idealna su dekoracija za djecu, a osim što ih njima trebate pripremiti, super je i to što ih zajedno možete izrađivati. Šarenu košaricu u kojoj će dijete nositi pilića, zečića ili čokoladno jaje jednostavno izradite od salveta.

Za izradu ovih košarica bit će vam potrebno:

– posudica od namaza ili sira, rola od papira, kolut od selotejpa

– karton ili papir

– klamerica (može i igla i konac )

– salvete (u boji)

– škare

– ljepilo

 

Postupak:

Posudici po izboru složiti od papira ili kartona ručku. Zaklamati je ili zašiti. Izrezati djeci ili ako djeca barataju škaricama neka si sama izrežu  kocke salveta koje će gužvati u kuglice. Lijepiti kuglice po posudici dok se ne ispune praznine. Ako nemate salvete u boji, možete i bijele pa djeca mogu bojama za jaja obojiti kuglice koje su nalijepila na posudicu.

Cilj aktivnosti: razvoj okulomotorike, razvoj osjetljivosti za kombinacije