Početna / Valentinovo u Pčelicama

Valentinovo u Pčelicama

15.2.2024.

Valentinovo u Pčelicama

Ovaj tjedan u Dječjem vrtiću “Vrapčić”, podružnom objektu “Dabrić”, posebno se istaknulo obilježavanje Valentinova.

U vrtiću je sve bilo u znaku prijateljstva, ljubavi, brige o drugima, dobroti i toleranciji. Posebno je bilo veselo baš 14. veljače kad se tradicionalno obilježilo Valentinovo. Kroz zajedničku pjesmu i ples istaknuli smo naše zajedništvo, prijateljstvo i osjećaj pripadnosti. Kako sam blagdan Valentinova simbolizira i promiče ljubav, u odgojnoj skupini “Pčelice” odgojiteljice su s djecom organizirale prigodne aktivnosti te međusobno darivanje i čašćenje djece u suradnji s našim roditeljima.

Pomno odabrane i osmišljene aktivnosti poticale su djecu da iskažu ljubav prema prijateljima, obitelji, ali i općenito svemu oko njih. Od malih nogu, kako u obiteljskom domu, tako i u vrtiću djeca uče biti pažljivi prema drugima, iskazivati empatiju i koliko je ljubav važna te da su i najmanje geste ljubavi zapravo ono najveće što uvijek možemo dati jedni drugima.