Početna / Vesele grafomotoričke vježbe

Vesele grafomotoričke vježbe

6.4.2020.

Vesele grafomotoričke vježbe

Dragi roditelji,

za ove aktivnosti nije vam potreban printer već samo papir, flomaster, malo vremena i dobre volje. U prilogu su primjeri aktivnosti grafomotoričkih vježbi proljetnih i uskrsnih motiva. Možete napraviti iste ili slične predloške djeci, na način da započnete oblike i linije te djeca dalje nastave ili im označite crticama ili točkicama kuda se njihove linije trebaju kretati. Djeca neka oblike i linije rade olovkom jer su to vježbe i neće uvijek ići od prve. Po završetku vježbi, djeca svoje radove mogu i obojiti po želji. Ciljevi ovih aktivnosti su razvoj preciznosti pokreta ruke, šake i prsti te razvoj i usavršavanje okulomotorike (povlačenje zadanih linija, grafomotoričke vježbe) na zabavan i djeci primjeren način.