Početna / Vidi i klikni

Vidi i klikni

16.2.2024.

Vidi i klikni

Starija vrtićka skupina Leptirići te vanjski polaznici programa predškole uključili su se u preventivni   edukativni program pod nazivom „Vidi i klikni“ u suradnji i pod vodstvom HAK-a kojeg realiziraju certificirani stručnjaci Hrvatskog autokluba.

Djeca su imala priliku upoznati što je bitno za sigurno kretanje u prometu, upoznala su bitna pravila i propise te odgovorno postupanje u automobilu i izvan njega.

Osim spomenutog,  djeca se  aktivno uključuju kako bi naučila prepoznati i vidjeti potencijalne opasnosti u prometu. Program je organiziran uz niz simuliranih situacija s kojima se  svakodnevno susreću na cestama, a u kojima je važno vidjeti i biti viđen.

Interesantnim  te simuliranim situacijama stjecala su važne informacije i vještine kojima će sigurnije sudjelovati u prometu, ali i pozitivno utjecati na navike i ponašanje svojih roditelja, obitelji i prijatelja.  U prilogu su fotografije s pomoću kojih možete malo zaviriti i vidjeti kako je to izgledalo.