Početna / Vrijedne ručice malih Zvončica

Vrijedne ručice malih Zvončica

12.11.2020.

Vrijedne ručice malih Zvončica

Potekli period mališani su proveli vrijeme istražujući, manipulirajući raznim materijalima. Istraživali smo kako izgleda list na svjetlosnom stolu, njegovu strukturu, izgled, veličinu, boju te tako utjecali na razvoj taktilne i vizualne percepcije, šuškanjem lišća utjecali smo pak na razvoj slušne percepcije kod djeteta. Raznolikost materijala za manipuliranje (prirodni materijali: lišće, grančice, drveni koluti, senzorne vrećice, samoljepljiva folija i sl.) utjecala je na stjecanje djetetovog iskustva i spoznaja o raznovrsnim predmetima i materijalima.

Uz sve to naravno prisutno je mnogo zabave, smijeha, malih nestašluka, pokoje suzice, ali sve je to dio lijepog i zdravog odrastanja u našoj Zvončici.