Početna / Živjeti zdravo u vrtiću

Živjeti zdravo u vrtiću

20.6.2020.

Živjeti zdravo u vrtiću

U suradnji sa Zavodom za javno zdravstvo Bubamare su  tijekom prethodnog i ovog tjedna usvajale zdrave životne navike. U tome im je pomogla i knjižica Živjeti zdravo u vrtiću koja sadrži prigodne i djeci bliske priče u slikama. Uz priču, razgovor i različite pokretne igre djeca upoznaju koliko je važno kretanje i vježba te zdrava prehrana, naročito sezonsko voće i povrće. Djeca su uživala u priči Pužić Slavek koja govori o važnosti kretanja i boravka na svježem zraku, te uz zanimljivu igru Slušam svoje tijelo otkrivali kako radi srce, kako dišemo i što se događa s organizmom kada smo u pokretu i kada mirujemo.

Priča Svađa u hladnjaku  na zanimljiv način približava djeci važnost konzumacije voća i povrća. Nadovezujući se na priču djeca istražuju izgled, miris i okus sezonskog voća (trešnje, višnje) te sudjeluju u likovnoj aktivnosti izrade lubenice.