Početna / Život u hladnim krajevima Zemlje

Život u hladnim krajevima Zemlje

7.2.2020.

Život u hladnim krajevima Zemlje

Bubamare su tijekom dva tjedna upoznale životinje polarnih krajeva, Eskime i način na koji oni žive. Kroz razne aktivnosti (umjetničke, likovne, prstovne igre, glazbene, edukativni video) djeca su zavirila u život u dalekim snježnim krajevima. Neke od aktivnosti koje smo provodili su izrada polarnog medvjeda od pedagoški neoblikovanog materijala, izrada pingvina od tuljaca, a napravili smo i zajednički plakat „Polarne životinje“. Pjenom za brijanje i dioramom dočarali smo uvjete koji vladaju na Arktiku. Zajedničkim snagama izgradili smo i iglu te proučili život Eskima te njihove običaje. Igrama asocijacija djeca su opisivala kakav je život na Arktiku. Isto tako, gledali smo edukativni video na temu te potom zajednički komentirali obilježja životinja i okoline na polovima.