Početna / Zvrk i geometrijski likovi

Zvrk i geometrijski likovi

11.5.2020.

Zvrk i geometrijski likovi

Zavrti zvrk

POTREBAN MATERIJAL:

Karton, papir u boji ili bijeli papir i flomasteri, štapići za uho, ljepilo i škare

OPIS IZRADE ZVRKA:

Karton izrežite u obliku kruga. Od papira također izrežite krug i ukrasite ga po želji i nalijepite na karton. Na kartonu i papiru probušite  malu rupicu i unutra stavite polovicu štapića za uho, tako da vam vata bude oslonac na kojem se zvrk vrti. Štapić zalijepite vrućim ljepilom kako bi bilo čvršće.

CILJ AKTIVNOSTI:

Usavršavanje strpljivosti i spretnosti u baratanju zvrkom

Uživajte u igri.

 

Igra prepoznavanja i razvrstavanja geometrijskih likova

POTREBAN MATERIJAL:

Kutija od cipela, papir ili karton u boji, poklopac od vlažnih maramica, ljepilo, škare

OPIS AKTIVNOSTI:

Na kutiji izrežite 4 otvora, na otvore zalijepite poklopac od vlažnih maramica, na poklopac zalijepite geometrijske likove od papira različitih boja. Izrežite više geometrijskih likova i upustite se u igru s vašim djetetom. Kutiju možete zajedno ukrasiti.

CILJ AKTIVNOSTI:

Prepoznavanje i imenovanje oblika i boja te razvoj fine motorike (umetanje u otvor)