Početna / Božić je sve bliže

Božić je sve bliže

16.12.2019.

Božić je sve bliže

Kako nam se približava Božić, djeca iz skupina Bubamare i Leptirići okitila su bor u svojim sobama dnevnog boravka, ali i jedan veliki na ulazu u Vrtić koji nam je poklonila Općina i na tome im puno hvala.

Nekad su se božićna drvca kitila pozlaćenim orasima, jabukama, medenjacima, svjećicama, papirnatim ukrasima. Danas se kite raznim staklenim i plastičnim ukrasima. Najljepši nakit svakako je onaj koji smo izradili sami. To znaju i naši mališani  koji su ponosno okitili borove svojim ukrasima. Božićni blagdani i novogodišnji praznici vrijeme su radosti, darivanja i zajedništva. Kićenje bora, šarene kuglice i ukrasi, izrada čestitaka za roditelje i prijatelje, zajedno s mirisima kolačića iz mamine kuhinje za velike i male predstavlja najljepše doba godine.