Početna / Brigom za okoliš brinem o sebi

Brigom za okoliš brinem o sebi

8.6.2022.

Brigom za okoliš brinem o sebi

Svaki čovjek i dijete samim svojim postojanjem ima pravo na čist i zdrav okoliš koji mu omogućuje da se normalno razvija i raste. Temeljni zadatak obitelji, ali tako i vrtića je djetetu objasniti koliko je važno imati prijateljski odnos prema prirodi i okolišu.

Djetetova ekološka svijest je razvijena onoliko koliko je razvijena ekološka svijest odraslih osoba koje dolaze  iz njegova okruženja. Djeca odrasle osobe gledaju kao model i primjer te upravo zato imamo ključnu ulogu u razvijanju ekološke svijesti kod djece. Upravo s tim razlogom skupina Bubamare željela se je još malo pozabaviti ovom temom, osvijestiti važnost recikliranja, razvrstavanja otpada, pravilno i štedljivo korištenje vode i energije te svakom  osmišljenom aktivnosti približiti djetetu važnost očuvanja okoliša, a ujedno i obilježiti Dan zaštite okoliša.

Djeca su kroz aktivnosti pokazala veliki interes, ali i zavidno  znanje o očuvanje naše prirode.