Početna / Bubamare i listopad u jesenskim bojama

Bubamare i listopad u jesenskim bojama

4.11.2022.

Bubamare i listopad u jesenskim bojama

Jesen je dobro već koraknula u naš kraj pa su se Bubamare, očarane ljepotom boja i bogatstvom  plodova, cijeli mjesec bavile primjernim jesenskim aktivnostima.

Promatrali smo prirodu u jesen i uočili nastale promjene. Razgovarali  smo o jeseni i promjenama u prirodi. U suradnji s roditeljima sakupili smo raznovrsne jesenske plodove i prirodnine. Raznolikost materijala bio je poticaj za izradu didaktičkih igara i manipulaciju samim prirodninama. Čitali smo priče o prirodi u jesen i naučili pjevati pjesmice „ Jesenska pjesma“, ”Muhara”, “Kesten” i druge pjesmice o jeseni. Poticali smo djecu na kreativnost, maštu, dosjetljivost i znatiželju.

JESEN JE NAJLJEPŠE GODIŠNJE DOBA

Prepoznat ćeš jesen po čarobnom kistu,

po lasti što ode i otpalom listu.

Prepoznat ćeš još je po pozdravu kiše,

po vjetru što granje ogoljelo njiše.

Obići će redom sva polja i kuće,

podarit ti grožđe i kestene vruće.

I mirisom dunja odisat će soba

jer jesen je najljepše godišnje doba.