Početna / Bubamare i početak jeseni

Bubamare i početak jeseni

4.10.2021.

Bubamare i početak jeseni

Svako godišnje doba ima svoje draži, a jesen nam nosi pregršt boja i divnih plodova. U vrtiću se jesen posebno dočekuje. Jesen je vrijeme kada u prirodi imamo najviše plodova, kada najviše uživamo u bojama. Dolaskom jeseni odlučili smo djeci približiti jesenske plodove kroz različite aktivnosti.

Ciljevi i zadaci aktivnosti bili su:

  • poticati kod djece znatiželju i istraživačko ponašanje
  • poticati aktivnosti kojima će dijete integrirati vizualno, senzorno i motoričko područje
  • poticati spremnost na zajedničke aktivnosti i igru
  • razvoj maštovitosti i kreativnosti.

Pjevali smo pjesmice uz pokret: “Kruška, jabuka, šljiva” i “Jabučice crvena”. Na taj smo način osim govora razvijali finu i grubu motoriku, tjelesnu spretnost, koncentraciju i pažnju. Prepričavali smo priče „Jabuka i crv“ i „ Čudnovati grozd“, igrali društvenu igru s pjevanjem  „Berem, berem grožđe“, a kroz razgovor i poticajna pitanja djeca pokazala svoje zanimanje za jesenske plodove i razumijevanje teme.