Početna / Bubamare i zimske radosti

Bubamare i zimske radosti

21.1.2022.

Bubamare i zimske radosti

Mjesec siječanj donio je snježne pahulje i zimske radosti u naš vrtić. Bilo ih je malo, ali nama dobar poticaj da se pozabavimo ovom temom. Iskoristili smo priliku i dio vremena odvojili za boravak na svježem zraku, promatrajući prirodu,  uočavajući promjene i razlike koje su nastale, kako se odijevamo zimi, koja su važna obilježja zime te smo koristili svaku  priliku da dotaknemo ono malo snijega što je palo. Kako bismo djeci što dulje i bolje dočarali zimske ugođaje, cijeli siječanj smo planirali provesti  u prigodnim aktivnostima. Tako smo izrađivali pahuljice, snjegoviće, igrali se s ledom, umjetnim snijegom i sl. Ovim raznovrsnim aktivnostima poticali smo cjelovit razvoj  djeteta – tjelesni, spoznajni, emocionalno-socijalni i jezično-govorni razvoj.

PAHULJICA

Na dlan dječji,
tiho pala
pahuljica
jedna mala.

Pahuljica
snježna,
laka-
na dlan pala
sa oblaka.

Pahuljica
snježna,
nježna
na dlan pala
pa nestala…