Početna / Bubamare istražuju šumske životinje

Bubamare istražuju šumske životinje

18.12.2023.

Bubamare istražuju šumske životinje

U mjesecu studenom više smo se bavili stanovnicima šume i životinjama koje spavaju zimski san. Uz pomoć fotografija, priča, slikovnica, zagonetki i pjesmica pobliže smo upoznali, prisjetili se, ali i stekli nove spoznaje o ovoj temi. Svoja iskustva, viđenja i doživljaje svakodnevno smo predočili u likovne radove. U centru šume igrali igre, oponašali njihove glasove i pokrete.

Cilj navedenih aktivnosti bio je zadovoljiti dječji interes za različitim vrstama životinja posebice šumskih životinja te onih koje spavaju zimski san, omogućiti djeci da steknu određena znanja i predodžbe o šumskim životinjama i šumi kao njihovom staništu te upoznati djecu sa karakteristikama i osobitostima šumskih životinja.