Početna / Bubamare obilježile Hrvatski olimpijski dan

Bubamare obilježile Hrvatski olimpijski dan

10.9.2021.

Bubamare obilježile Hrvatski olimpijski dan

10. rujna se diljem naše zemlje obilježava Hrvatski olimpijski dan koji smo i mi u vrtiću obilježili različitim sportskim aktivnostima. Za djecu su organizirane različite sportske igre i aktivnosti na zraku: tjelovježba, elementarne i štafetne igre, poligon, igre loptom i sportskim rekvizitima i  drugo. Na taj način nastojali smo djeci kroz igru ukazati na važnosti kretanja, bavljenja sportom i vježbanja, promicati  sport i olimpizam te poticati djecu na razne sportske aktivnosti kojima poboljšavaju svoje zdravlje i kvalitetu života uopće. Zajednički odjeveni u bijele majice ujedno smo na simboličan način predstavljali mir, razumijevanje i prijateljstvo među ljudima.

“U zdravom tijelu, zdrav je duh” – krilatica je koja je danas na osobiti način obilježila boravak djece u vrtiću.