Početna / Bubamare se pripremaju za Božić

Bubamare se pripremaju za Božić

19.12.2023.

Bubamare se pripremaju za Božić

Prosinac je u našem vrtiću obilježen prigodnim blagdanskim aktivnostima koje djecu posebno vesele i u njima doista uživaju. Tako smo i ove godine kroz razne likovne i glazbene aktivnosti, priče i slikovnice te izradom didaktičkih igara nastojali djeci približiti i održati duh i vrijednosti Božića. Izradili smo čizmice za Sv. Nikolu, sadili božićnu pšenicu, izrađivali razne ukrase i čestitke, okitili bor i vrtić prigodnim ukrasima. Posebno su sretni bili kada smo se pripremali za  božićnu priredbu s puno plesa, pjesmica, recitacija  te  nestrpljivo iščekivali podjelu darova. Upravo su blagdani i slavlja dio kulture, dio tradicije našeg naroda. Zbog toga smo djecu željeli upoznati sa našim običajima  na njima primjeren i prihvatljiv način kao i približiti im smisao i poruku slavljenja blagdana.