Početna / Čovjek samo srcem dobro vidi

Čovjek samo srcem dobro vidi

16.11.2021.

Čovjek samo srcem dobro vidi

U četvrtak, 11. studenog posjetile su nas članice Udruge slijepih Koprivničko-križevačke županije. Među njima je bila i jedna Iva. Iva ne vidi, ali to ju ni najmanje nije spriječilo da se poigra s nama, pročita nam priču i približi nam malo kako je to biti slijep. Naučila nas je kako slijepu osobu upitati treba li joj pomoć i kako ju prevesti preko ceste, čemu služi bijeli štap i kakva su to točkasta slova pomoću kojih se može čitati čak i ako ne vidiš. To nam je izgledalo kao nekakva supermoć! Odigrali smo zvučni memory (rasturili smo!) i poigrali se čarobnom, zvučnom loptom.

Volimo učiti o novim stvarima i igrati nove igre, a najviše volimo stjecati nove prijatelje. Jedva čekamo sljedeći posjet Ive i njezinih prijateljica!

Ono najvažnije oku je skriveno i samo se srcem može vidjeti.  (A. de Saint Exupery)