Početna / Dan Hrvatske pošte

Dan Hrvatske pošte

11.10.2022.

Dan Hrvatske pošte

Desetog dana mjeseca listopada obilježava se Dan Hrvatske pošte. Ove godine skupina Leptirići uključila se u obilježavanje ovog važnog dana. Poštari, marke, paketi i pisma obilježili su dan u skupini. Priča o Poštaru Gricku dodatno je potaknula raspravu o poštarskim motorima, torbama i poštanskim sandučićima, a u suradnji s mjesnom poslovnicom Hrvatske pošte, Leptirići su posjetili ured te saznali kako se šalju pisma, kakvi sve paketi postoje, što nam je potrebno da pošaljemo razglednicu s mora i što se sve može kupiti u pošti. U vrijeme kada su Leptirići boravili u poslovnici došao je poštar s poštarskim kombi vozilom te su djeca iz neposrednog iskustva saznala što se događa s pismima i paketima koji su taj dan stigli u poštu ili u poštanski sandučić.

Kao zahvalu na suradnji Leptirići su izradili logotip Hrvatske pošte te poklonili gospođi Jadranki Š. koja nas je primila u poslovnici.