Početna / Dan planeta Zemlje

Dan planeta Zemlje

22.4.2021.

Dan planeta Zemlje

Dan planeta Zemlje Bubamare su obilježile boravkom u prirodi. Skupina je iskoristila prekrasno proljetno vrijeme bogato suncem kako bi dan proveli na svježem zraku upijajući sunčeve zrake.

Bubamare tako spontano istražuju životinjski svijet oko sebe, poput aktualnih krtica koje trenutno vrlo vrijedno rade, pčela koje su se počele buditi kao i prvih hrušteva. Pokušali su uhvatiti leptira ili barem slijediti njegov let, pratiti let golubova, tražiti rode i rodina gnijezda, pratiti vrapčiće kako skakuću po granama drveća, slušali su pjev ptica i pokušali otkriti gdje se skrivaju i kako se zovu ptice koje tako divno pjevaju.

Bilo je tu i aktivnosti poput hodanja u visokoj travi, hodanje po prirodnom i neravnom terenu, savladavanje prepreka od šiba na „divljim“ stazicama, istraživanje šikara i slični sadržaji koji kod  djece potiču istraživački duh i stapanje s bogatstvom prirode te u konačnici razvijaju ljubav prema svemu tom bogatstvu koje nam je darovano.