Početna / Dan ružičastih majica

Dan ružičastih majica

24.2.2022.

Dan ružičastih majica

I ove su godine Bambići iz Ždale obilježili Pink Shirt Day (Dan ružičastih majica).

Zajedništvom, šalom i pjesmom svaki dan nastojimo iskorijeniti nasilje  koje je sveprisutno oko nas. Ovaj dan je svakako poseban. Na taj dan cijeli svijet slavi borbu protiv vršnjačkog nasilja, što fizičkog pa tako i psihičkog. U znak jasnog NE nasilju obilježili smo taj dan noseći ružičaste majice. Uz trud svojih malenih ruku djeca DV Bambi  su izradili transparent STOP NASILJU. Također su spomenuli i crveno svijetlo kao simbol znaka STOP. Prisjetili su se na koji način zaustaviti nasilnika, kako izbjeći biti žrtva, a poseban naglasak je bio na tome kako ostati hrabar i u povjerenju tražiti pomoć od roditelja, odgojitelja ili neke druge osobe njima od povjerenja.