Početna / Dani kruha i zahvalnosti za plodove jeseni

Dani kruha i zahvalnosti za plodove jeseni

17.10.2021.

Dani kruha i zahvalnosti za plodove jeseni

Kao i prethodnih godina, mjesec listopad u našem je vrtiću protkan temama o plodovima jeseni i kruhu kao izvoru života. Puno razgovaramo s djecom na temu „Od zrna do pogače“, upoznajemo ih s kulturnim ophođenjem prema kruhu i zbrinjavanju njegovih ostataka, prikupljamo žitarice i ostale plodove. Izlažemo dječje likovne radove, plakate, kruščiće i peciva (mijesimo i pečemo), igramo simboličku igru „Mi smo mali pekari“, pjevamo pjesmice „Mali pekar“, igramo društvenu igru „Mlin“, interpretiramo priču „Crvena koka i zrno pšenice“ i mnoge druge aktivnosti.

Dani kruha završavaju dolaskom svećenika i blagoslovom pekarskih proizvoda i ostalih jesenskih plodova. Obilježavanje Dana kruha – Dana zahvalnosti za plodove zemlje u dječjem vrtiću pridonosi potpunijem odgoju i obrazovanju za zaštitu okoliša, podizanju svijesti o ekološkoj i zdravoj prehrani, a temelji se na izgrađivanju pozitivnih stavova i stvaranju emocionalnog odnosa djeteta i prirode.