Početna / Dani kruha i zahvalnosti

Dani kruha i zahvalnosti

14.10.2022.

Dani kruha i zahvalnosti

Bubamare i Leptirići su u srijedu, 12.10.2022. obilježili  Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje tradicionalnim blagoslovom kruha i krušnih proizvoda, kolača te raznih slastica i plodova zemlje. Tijekom cijelog tjedna u skupinama se pripremalo za ovaj događaj pjevajući prigodne pjesme, modelirajući tijesto, razgovarajući o kruhu, ali i o onima koji si kruh ne mogu priuštiti. Raznim umjetničkim, stvaralačkim i spoznajnim aktivnostima kod djece se nastojao razvijati osjećaj zahvalnosti, osvijestiti važnost kruha/hrane kao izvora života i potrebe međusobne solidarnosti s onima koji ga nemaju. Veliko hvala svećeniku N. Bukovčanu koji se uvijek rado odazove na naš poziv i u radosti i veselju blagoslovi naš svečani stol, djecu i djelatnike dječjeg vrtića.