Početna / Dani zahvalnosti za plodove zemlje i Dani kruha

Dani zahvalnosti za plodove zemlje i Dani kruha

20.10.2023.

Dani zahvalnosti za plodove zemlje i Dani kruha

Obzirom da je mjesec listopad specifičan po sakupljaju plodova zemlje, rezultata truda i  rada čovjeka, obilježavaju se Dani zahvalnosti za sve darovane plodove te Dani kruha.

Skupina Bubamare i starija skupina Leptirići  tijekom ovog tjedna bavile su se aktivnostima vezanim uz modeliranje tijesta, razgovorom o kruhu, ali i o postojanju onih ljudi  koji si kruh i hranu općenito  ne mogu priuštiti u dovoljnim količinama.

Jedna od niti vodilja bila je razvoj senzibiliteta,  osvještavanje važnosti kruha i hrane kao izvora života te potrebe međusobne solidarnosti s onima koji ga nemaju.

U suradnji sa svećenikom Damirom S., Bubamare i Leptirići  u svečanom tonu proslavile su ove dane. Svemu su doprinijeli i roditelji koji se uključuju pripremom i donošenjem kruha, raznih kolača i pekarskih proizvoda iz vlastite radinosti na čemu im ujedno zahvaljujemo.