Početna / Emocije i bubamare

Emocije i bubamare

22.2.2022.

Emocije i bubamare

Prošli  tjedan,  potaknut  s mnogo pozitivnih emocija vezanih za Valentinovo, uslijedio je  nastavak u istraživanje drugih srodnih aktivnosti i ostalih emocija. Upoznavajući emocije, dijete upoznaje svoje unutarnje potrebe i uči da je moguće izabrati načine ponašanja i izražavanja u životnim situacijama.

Tako su djeca imala priliku upoznati emocije kroz raznovrsne priče i scenske improvizacije, koje obrađuju emocionalno naglašene situacije, pri čemu djeca imaju prilike poistovjetiti se sa zamišljenim likovima i povezati vlastito iskustvo osobnih situacija. Isto tako, koriste se raznovrsne likovne, glazbene i dramske tehnike u kojima djeca imaju prilike proraditi osobne emocije te tjelesne i relaksirajuće aktivnosti za smanjenje napetosti i ljutnje.

U skupini je oformljen kutić emocija u kojem se nalaze didaktička pomagala za svakodnevnu preradu trenutnog emocionalnog doživljaja te mogućnost samopomoći kod emocija ljutnje ili straha.