Početna / Iskrice u prometu

Iskrice u prometu

27.7.2020.

Iskrice u prometu

Nakon silnih putovanja koja su nam se zaredala u prethodnom razdoblju, ovog smo se tjedna bavili prometnim sredstvima, s naglaskom na bicikl. Proučavali smo i crtali njegove dijelove, uspoređivali kako se mijenjao kroz povijest. Ponekad je izgledao baš smiješno pa nam je bilo drago da živimo „baš u ovoj godini kad su bicikli predobri“. Razgovarali smo o tome zašto je važno nositi kacigu i kako se treba ponašati u prometu. To nas je motiviralo da istražujemo prometne znakove i njihovo značenje pa smo i izradili iste kako bismo obogatili ceste u našem prometnom kutiću u kojem obožavamo provoditi vrijeme. U sklopu teme postignuta je i suradnja s obitelji Sabolić i ovim putem im zahvaljujemo. Janov tata i braco udružili su snage i omogućili nam da u našem dvorištu sagradimo autopraonicu koja će nam poslužiti za simboličku igru. Osim autopraonice, postala je i kućica, dvorac i sklonište, a vjerujemo da njena namjena ovim ne prestaje. Jedva čekamo vidjeti što će još naša bujna mašta smisliti.