Početna / Istražujemo svim osjetilima

Istražujemo svim osjetilima

22.11.2020.

Istražujemo svim osjetilima

Potaknute potrebom djece za istraživanjem i učenjem svim osjetilima, svakodnevno im nudimo različite materijale i mnoštvo poticaja koji zadovoljavaju njihovu potrebu za otkrivanjem novog i nepoznatog. Djeca na taj način imaju priliku upoznati osnovne zakonitosti svijeta koji nas okružuje, dodirom istražiti različite materijale, bogatiti rječnik, razvijati osnovne socijalne vještine (međusobno slušanje, traženje pomoći, pružanje pomoći drugima, čekanje na red, sposobnost rješavanja problema…). Suradnja s roditeljima od velike nam je važnosti jer se aktivno uključuju u prikupljanje materijala, izradu didaktičkih pomagala kod kuće ili se odazivaju na kreativne radionice na kojima ih izrađuju u suradnji s nama.