Početna / Jako gladna gusjenica – aktivnosti nakon čitanja

Jako gladna gusjenica – aktivnosti nakon čitanja

15.4.2020.

Jako gladna gusjenica – aktivnosti nakon čitanja

Nakon čitanja priče „Jako gladna gusjenica“ djeci možete postaviti pitanja: „Što mi možeš reći o ovoj priči?“, „Što ti se svidjelo u priči?“ kako biste potaknuli kod djece pričanje, opisivanje i prepričavanje te općenito čuli dječji doživljaj priče. U prilogu se nalazi i slikopriča „Jako gladna gusjenica“ koja može također pomoći djetetu da ispriča što se dogodilo u priči. Dijete možete potaknuti da svoj doživljaj priče i likovno izrazi. Osim toga, u prilogu možete pogledati i druge aktivnosti vezane uz ovu priču: različite likovne aktivnosti izrade gusjenice, grafomotoričke vježbe na temu gusjenice te tjelesnu aktivnost na temu života gusjenice.