Početna / Jesen i Bubamare

Jesen i Bubamare

6.10.2023.

Jesen i Bubamare

Dolaskom jeseni odlučili smo djeci približiti jesenske plodove kroz različite aktivnosti, stoga smo pozvale roditelje na suradnju i pomoć u formiranju jesenskog kutka i tržnice u SDB-a. Tako je na neposredan način djeci bilo omogućeno istraživanje, upoznavanje i pravilno imenovanje jesenskih plodova.

Ovim aktivnostima poticali smo ih na istraživačko ponašanje, spremnost na zajedničke aktivnosti i igru, razvoj maštovitosti i kreativnosti, a same aktivnosti potiču i  na vizualno, senzorno i motoričko područje.

Od literarnih djela djeci su najdraže bile pjesmice uz pokret „Kruška, jabuka, šljiva”, “Jabučice crvena” i „Berem berem grožđe“. Na taj smo način osim govora razvijali finu i grubu motoriku, tjelesnu spretnost, koncentraciju i pažnju. Jesen je jedno od ljepših godišnjih doba kada uživamo u carstvu mirisa i boja.

Hvala roditeljima na iskazanoj suradnji.