Početna / Jesen u zekanima

Jesen u zekanima

24.10.2022.

Jesen u zekanima

Stigla jesen

Vjetar puše , grane njiše,

Oblak šalje kapi kiše,

Za kišobran sad je vrijeme,

Kroz lokvicu da se krene.

Zlatno lišće s’ grana pada

Za igru je vrijeme sada

Lišće, nasmijanog lica

S prijateljima skupljam u kolica.

I dok ptice na jug lete,

Baka novi džemper plete,

Vjeverica znak nam daje:

“Jesen je stigla, i neka traje!”

 

Zekani su nizom aktivnosti zakoračili u jesen… Bilo je tu runjenja kukuruze, istraživanja unutrašnjosti bundeve, sakupljanja lišća, igra lišćem u obližnjem parku te likovnih aktivnosti različitih tehnika (otisak folijom, ljepljenje kolaž papira, rezanje škaricama, oslikavanje temperom i akvarelom, modeliranje domaćim plastelinom i sl.), no nije nedostajalo igre, pjesme i plesa te smijeha i veselja. Fotografije će najbolje dočarati taj doživljaj pa zavirite!