Početna / Još jedan u nizu – Hrvatski olimpijski dan

Još jedan u nizu – Hrvatski olimpijski dan

11.9.2023.

Još jedan u nizu – Hrvatski olimpijski dan

Kao pravi profesionalni sportaši, s velikim ponosom, u bijelim majicama  i ove godine obilježili smo Hrvatski olimpijski dan. Nakon uvodnog poticajnog razgovora o važnosti bavljenja sportskim aktivnostima, upoznavanja zastave prijateljstva, promišljanja i zaključivanja što je to „fair play“ , dan smo proveli  na zraku tj. našem dvorištu. Naime, započeli smo s  počasnim  štafetnim krugom te „paljenjem“ baklje, a nastavili igrama s naglaskom na važnost kretanja poput preskakanja vijače, trčanja između čunjeva, skokova u dalj i vis te nezaobilaznim nogometom. Upravo ovim igrama naglasak je stavljen na važnost sudjelovanja, a ne pobjedu što u konačnici pridonosi jačanju samopouzdanja, sigurnosti i povjerenja. Naravno, uživali smo, a naš Toni je zaključio: „Ovo je bilo zagrijavanje, a ja sad oću da igramo utakmicu s mojim tatom!“.  Mi smo za jer sporta nikad dosta.