Početna / Knjiški molj… knjiške Iskrice!

Knjiški molj… knjiške Iskrice!

14.1.2022.

Knjiški molj… knjiške Iskrice!

Čitanje od najranije dobi vrlo je važno za dječji razvoj. Bogaćenje rječnika, razvoj govora, poticanje mašte i stvaranje osjećaja bliskosti samo su neke od dobrobiti čitanja. I zato Iskrice svakodnevno čitaju. Priče za laku noć koje čitaju odgojiteljice, priče kao poticaji za jutarnje aktivnosti ili slikovnice koje djeca sama listaju kad požele – nije važno. Odlučili smo pratiti koliko ćemo knjiga pročitati kroz godinu pa smo izradili plakat kako bismo mogli bilježiti svaku pročitanu knjigu. Također, oformili smo centar knjižnice, odnosno mirni centar u kojem će se djeca moći osamiti i u miru čitati knjige. Napisali smo pravila, izradili novu policu za sve knjige, a prije svega toga glasali o tome gdje ćemo smjestiti centar knjižnice. Vrlo je važno uključiti djecu u donošenje odluka i organizaciju prostora kad god je to moguće. To je prilika za razvoj njihove samostalnosti. A samostalnost smo odlučili razvijati i kroz posjete bibliobusu. Obzirom na vrijeme dolaska bibliobusa baš u vrijeme našeg ručka, nismo uvijek u mogućnosti svi ići. No naši veliki predškolarci imali su rješenje pa su tako predložili da kad god je moguće, idu sami, dok ih teta čeka u dvorištu, a prijatelji za ručkom raspravljaju kakve će to nove knjige prijatelji posuditi…