Početna / Kraljevska kuhinja i tržnica

Kraljevska kuhinja i tržnica

2.4.2019.

Kraljevska kuhinja i tržnica
Naša soba dnevnog boravka dobila je novooformljene centre – kraljevsku kuhinju i tržnicu u sklopu projekta Snježno kraljevstvo. Kako bi naša kuhinja bila što stvarnije uprizorena, u suradnji s roditeljima opremili smo kuhinju prirodnim materijalima, ali i onim materijalima kojima se inače u životu svakodnevno koristimo, kao što su staklo, keramika, metal… Djeca se na taj način uče životno-praktičnim i radnim aktivnostima, istraživačko-spoznajnim aktivnostima, uče kako se ponašati u slučaju razbijene čaše ili tanjura te isto tako kako je potrebno baratati takvim predmetima koji nisu samo od plastike što većinom prevladava u dječjoj kuhinji. Takav je pristup kod djece privukao veliki interes za svakodnevnu igru punu mašte i novih ideja.

U našoj novoopremljenoj kuhinji napravili smo i naš prvi kolač od jabuke uz pomoć naše drage tete kuharice Danijele te smo na temu jabuke napravili i mali igrokaz “Jabuka i crv” što je djeci vrlo zanimljivo jer na kraju i oni sami rade dramatizaciju likovima iz igrokaza, čime razvijaju samopoštovanje i vokabular. Hvala svim roditeljima na materijalima koje su donijeli za našu kuhinju.