Početna / Leptirići se igraju

Leptirići se igraju

5.11.2019.

Leptirići se igraju

“Dječje igre nisu samo igre, nego ih treba smatrati ozbiljnom dječjom djelatnošću.” Michel Eyquem de Montaigne

I zaista. Dječja igra mnogo je više od obične razonode ili pukog ubijanja vremena. Dječja igra je centralni dio zdravog mentalnog i fizičkog razvoja svakog djeteta. Kroz igru djeca stječu iskustva o životu i izražavaju svoju kreativnost. U ranom djetinjstvu to je zapravo jedini način kako se dijete zna i može izraziti i zato igra mora biti njegov sastavni dio. Uz kreativnu igru dijete će stjecati razne socijalne vještine, fizički se razvijati i na zabavan način učiti o svijetu oko sebe i o svojoj prisutnosti u njemu. Iako aktivnosti mališana izgledaju kao obična dječja igra, za njih ta “obična” dječja igra znači jako puno posla. Rješavanje problema, razvijanje vještina, prevladavanje fizičkih i metalnih izazova, razvoj komunikacijskih vještina… Sve to i mnogo više događa se tijekom “obične” dječje igre. Kako smo to mi radili u mjesecu listopadu pokazat ćemo vam s nekoliko naših fotografija.