Početna / Ljetne radosti

Ljetne radosti

3.9.2019.

Ljetne radosti

Vrući kolovoz potaknuo nas je na osvježavajuće aktivnosti. Istraživanje kako nastaju mjehurići, što pluta, što tone, kako funkcionira led, kako najbrže otopiti zaleđene igračke, slikanje obojanim ledom, pravljenje sapunice, slikanje sapunicom, igre na pijesku i travi, pravljenje kiše crijevom za vodu, izvođenje pokusa, promatranje suncokreta, isprobavanje suncokretovih sjemenki, pravljenje brodića origami tehnikom samo su neke od aktivnosti koje smo u Dječjem vrtiću „Lastavica“ tijekom kolovoza izveli. Kako su kretanje i boravak na zraku jedni od najvažnijih čimbenika zdravog dječjeg rasta i razvoja pokušali smo što više vremena provesti upravo na zraku igrajući se raznih igara i izvodeći razne pokuse kojima smo ispitivali svojstva određenih tvari i pokušavali saznati kako funkcionira svijet oko nas. Svakodnevno smo se osvježavali voćem i povrćem iz našeg vrta i dvorišta te tako dobivali potrebnu energiju za sve te igre i aktivnosti. Dobra zabava je bila osigurana!