Početna / Mali istraživači brojeva

Mali istraživači brojeva

4.2.2022.

Mali istraživači brojeva

Redovnom šetnjom bližom okolicom našeg vrtića, djeca skupine „Bubamare“  počela  su primjećivati brojeve na kućama. Kroz razgovor i daljnja propitkivanja uočen je interes za brojeve, njihovo pamćenje  i prepoznavanje. Vođene njihovim interesima djeci smo omogućile da i u SDB-a  istražuju brojeve te organizirale niz prigodnih aktivnosti za njihovu dob. Tako uz pomoć niz različitih stolno-manipulativnih igara, što napravljenih od PNM-a ili gotovih kupljenih, djeca su imala mogućnost  uočavati sličnosti i razlike  u količini i  brojevima. Matematičke brojalice i društvene igre poslužile su nam za lakše savladavanje mehaničkog brojenja, a pomoću likovnih aktivnosti uz mnoštvo boja ova tema postala nam je još zabavnija i veselija. Ovo je samo mali uvod u matematički svijet koji će nam kasnije dobro doći za  rješavanje školskih izazova.