Početna / Mali pekari i blagoslov kruha

Mali pekari i blagoslov kruha

31.10.2023.

Mali pekari i blagoslov kruha

Kako se uvijek trudimo da kroz igru nešto naučimo i razvijemo, ovaj put smo imali nekoliko zadaća. Razvoj taktilne percepcije razvijali smo kroz miješanje tijesta, igre i aktivnosti s različitim vrstama brašna i zrnja. Kroz simboličku igru sijanja i vožnje žitarica u silose razvijali smo suradnički odnos.

U izradi tijesta i pite s jabukama nam je pomogla naša kuharica, teta Davorka.

Razvoj vještina govora i slušanja razvijali smo putem plakata Od zrnja do kruha, slikovnica i pjesmica koje smo učili za kratki nastup povodom samog Dana kruha. U razvoju ove zadaće pomogla nam je i baka Matanović koja je djeci ispričala priču te sudjelovala u aktivnosti izrade pekarskih proizvoda. Kruna aktivnosti je bila kada nas je u petak, 27. 10., posjetio velečasni Branko H. i blagoslovio pekarske proizvode koje su pripremile naše vrijedne mame.

Zahvaljujemo se svima koji su doprinijeli ostvarivanju planiranih aktivnosti.