Početna / Mali, veliki istraživači

Mali, veliki istraživači

11.5.2023.

Mali, veliki istraživači

Leptirići su u utorak, 9. svibnja, posjetili Srednju školu Koprivnica gdje su, u suradnji s profesoricom Gabaj, prošetali laboratorijem, upoznali se s priborom za rad jednog kemičara, a ono što je najviše oduševilo naše Leptiriće bili su pokusi koje su samostalno izvodili. Tako se tu našla „magična boca“, „čarobno mlijeko“, epruvete koje su mijenjale boje, lava lampa. Profesorica Gabaj demonstrirala je djeci pokus „crna mamba“ i „vodoskok“, a djeca su imala priliku i pogledati što se nalazi pod mikroskopom. Na kraju, sva djeca su dobila diplome za uspješno izvođenje eksperimenata.

Veliko hvala gospođi Gabaj na iskazanoj volji za ovakvom vrstom suradnje, gostoprimstvu te kreativnosti.

Nakon eksperimentiranja, Leptirići su posjetili Muzej prehrane gdje su mogli vidjeti nekadašnje alate i strojeve kojima se obrađivala zemlja, pravilo vino, med, kruh i sl.