Početna / Malo putovanje Bubamara i Leptirića

Malo putovanje Bubamara i Leptirića

25.6.2021.

Malo putovanje Bubamara i Leptirića

U petak, 18. lipnja, Ivančice su se uputile na izlet u Đurđevac. Uzbuđenja nije nedostajalo, a vožnja autobusom uvijek je poseban doživljaj. Striček Karlo prvo nas je dovezao do botaničkog rezervata „Đurđevački peski“ gdje smo se upoznali s raznim biljkama koje tamo rastu, ali i pod svojim prstićima osjetili pustinjski pijesak. Zatim smo posjetili Interpretacijski centar u Starom gradu gdje smo pobliže upoznali nematerijalno kulturno dobro „Legendu o Picokima“. Audio-vizualni doživljaji dočarali su djeci obilježja vitezova iz nekih davnih vremena.

Nakon Centra uputili smo se u u Hrvatsku Saharu gdje nas je dočekao vodič koji nas je upoznao sa životinjama koje tamo borave. Najviše pažnje privukle su deve, ali i mali konj kojemu je baš godila naša pažnja. Nakon ručka u restoranu Stari Grad, uputili smo se u Park šumu Borik gdje smo se okrijepili grickalicama i sokovima, a potom je slijedila slobodna igra u amfiteatru i povratak kući.

Djelić izleta pogledajte u fotogaleriji.