Početna / Mamica su štrukle pekli

Mamica su štrukle pekli

15.10.2019.

Mamica su štrukle pekli

Dolaskom mame J.T. cilj nam je bio djecu upoznati s procesom nastanka kruha. Spomenuta aktivnost popraćena folklornom pjesmom „Mamica su štrukle pekli“  pridonijela je vedroj i veseloj atmosferi u skupini. Uz razvoj spretnosti i  koordinacije oblikovanjem tijesta, djeca su ujedno s mamom razgovarala o važnim sastojcima kruha, „receptu“ kako nastaje tijesto, no ono što je najviše zainteresiralo djecu bila je kulturna baština našeg kraja, odnosno kako se nekad umjesto u trgovini, kruh radio kod kuće. Rasprave, diskusije i promišljanja imaju velik učinak na demokratsko odlučivanje djece, tj. potiču djecu da slobodno izraze svoja mišljenja, ali i prihvate mišljenja drugih te na taj način prošire vlastita iskustva i saznanja tražeći odgovore od vršnjaka.