Početna / Međunarodni dan dječje knjige

Međunarodni dan dječje knjige

2.4.2019.

Međunarodni dan dječje knjige
Čitanje od rane dobi veoma je važno za razvoj dječjeg vokabulara, razvoj mašte, ali i da sami sebe bolje razumiju. Stoga smo se uključili u obilježavanje Međunarodnog dana dječje knjige. U skupinu smo pozvali roditelje da po svom izboru čitaju djeci. Tako je u skupinu Lepirići došla mama M.K.G. i čitala slikovnicu Srećkova potraga za velikim moćima autorica Smiljane Nedeljko i Nine Kovačić koja nije za laku noć već je interaktivna i traži aktivno sudjelovanje djece. Djeca su u tome uživala jer im je bilo novo i zabavno. Na kraju su crtali sebi pohvalnicu jer su bili jako dobri i aktivni sudionici u čitanju ove slikovnice.
U mlađu skupinu Bubamare došla je mama T.S. koja je djeci čitala slikovnicu Viteška pustolovina. Nakon čitanja djeca su mami otpjevala nekoliko pjesmica te se razišli u veselom i razigranom raspoloženju.