Početna / Mišići na izletu

Mišići na izletu

11.10.2019.

Mišići na izletu

Danas su Mišići, zajedno s djecom iz Dječjeg vrtića „Lastavica“ posjetili obrt „Stari zanati“ u Hlebinama gdje nas je dočekalo mnogo novih i zanimljivih sadržaja. Djeca su mogla vidjeti drvene igračke te način izrade slova od drva gdje je svako dijete dobilo slovo svog početnog imena. Iskušali smo se kao mali kovači i umjetnici bojeći drvene cvjetiće. Prošetali smo poljem kukuruza napravljenom u obliku labirinta tražeći lati kukuruza koje smo kasnije runjili te vidjeli stroj kako radi isto. Zrnca kukuruza samljeli smo u mlinu, razgledali voćnjak jabuka te su nas domaćini počastili  štruklima od jabuka i sokom. Za kraj smo imali prilike vidjeti proces pravljenja vaze od gline te razgledati posuđe napravljeno od gline, a odigrali smo i nogomet čemu su se djeca jako razveselila.