Početna / Mudra stanarica šume

Mudra stanarica šume

23.11.2023.

Mudra stanarica šume

Protekle tjedne Leptirići su se bavili istraživanjem jedne misteriozne ptice – sove. Zajedno s odgojiteljicama marljivo su prikupljali informacije o tim ne tako viđenim životinjama. Počeli smo s izgledom sove, načinom i vrstom prehrane, vrstama sova u našim krajevima, gledali razne dokumentarne filmove o njima te ih potražili u raznim enciklopedijama. Nastavili smo sa životnim ciklusom ove ptice, a najviše rasprave i čuđenja djece izazvale su dvije glavne karakteristike sove, sluh i vid. Također, dječji interes je pobudio način lova ove ptice te su djeca željela saznati kako može uloviti životinju iako ju možda i ne vidi.

Usporedili smo kako vide sove noću, a kako mi, te zašto je sluh od životne važnosti za nju. Otkrili smo zašto sova slovi kao mudra i što to uopće znači biti mudar. Kroz razne aktivnosti, priče, izrade plakata, elementarne igre, likovne aktivnosti Leptirići su otkrivali sve više zapanjujućih karakteristika sova.

Kraj projekta obilježili smo kvizom gdje smo zajedno ponovili što smo sve upamtili o tim posebnim životinjama.