Početna / Obitelj – moje utočište

Obitelj – moje utočište

15.5.2020.

Obitelj – moje utočište

Povodom Međunarodnog dana obitelji predlažemo da u jednom obiteljskom druženju izradite obiteljsku kućicu. U prozorčiće kućice možete staviti fotografije članova svoje obitelji. U razgovoru sa starijom djecom možete opisivati i imenovati članove obitelji.

 

Izrada kućice s fotografijama

POTREBAN MATERIJAL: kutija od Nescafea ili nečeg sličnog, papir u boji, ljepilo, škare, fotografije obitelji

OPIS AKTIVNOSTI:

Kutiju oblijepite papirom u boji. Izradite krov tako da izrežete krug, koji zarežete do sredine te spojite zarezane rubove i zalijepite. Tako izrađen krov zalijepite na kutiju. Izrežite kvadratiće za prozorčiće u koje stavite slike obitelji.

CILJ:

Produbljivanje emocionalnih veza među članovima obitelji.

 

Kuća od neoblikovanog materijala

POTREBAN MATERIJAL:

Mi smo imale stare bojice pa smo uzele njih. Vama predlažemo da uzmete: cjevčice ili tjesteninu koju možete prije obojiti , ljepilo, škare i papir.

OPIS AKTIVNOSTI:

Cjevčice ili tjesteninu izrežite ili natrgajte na željene dužine, zalijepite na papir tvoreći oblik kuće. Unutrašnjost kuće ukrasite po želji. Tjesteninu vijke obojite u crveno i napravite krov, a zidove napravite od špageta.

CILJ:

Usavršavanje baratanja neoblikovanim materijalima.

Uočavanje odnosa među dužinama.