Početna / Pčelice uče o ponašanju u prometu

Pčelice uče o ponašanju u prometu

14.2.2024.

Pčelice uče o ponašanju u prometu

U sklopu preventivno – edukativnog programa “Vidi i klikni” djeca su naučila i razvijala vještine važne za poboljšanje ponašanja u cestovnom prometu kroz rad i igru, izmjenjujući se u ulogama pješaka i putnika u vozilu te vježbajući uz didaktička pomagala – zebru, napuhani parkirani automobili, električni automobil, semafor za pješake i nezaboravnog Hakija, maskotu Hrvatskog autokluba.

Tijekom radionice, djeca su svladavala elemente sigurnijeg prelaska ceste preko zebre, prelazak preko neobilježenog pješačkog prijelaza, prelazak ceste između dva parkirana automobila te pravilno ponašanje kao suputnika u autu, odnosno korištenja autosjedalice i sigurnosnog pojasa.

Po završetku radionice sva su djeca od Hrvatskog autokluba dobila edukacijsku slikovnicu bojanku.