Početna / Pokusarka i Zvjezdice

Pokusarka i Zvjezdice

8.11.2022.

Pokusarka i Zvjezdice

Ovogodišnji Svjetski dan izumitelja Zvjezdice su obilježile tako što su ugostile kemičarku (ili, kako djeca to vole reći – pokusarku) Lelu Martinaga. Aktivnost smo započelom priči o znanstvenici Leli koja pokusima spašava svijet. Još uvijek nismo sigurni je li to baš ova Lela koja nas je posjetila, ali svi smo se složili s tim da i ona izgleda kao da bi mogla spasiti svijet.

Otkrila nam je što sve kemičarka radi, koju opremu koristi i zašto je važno nositi kutu, rukavice i zaštitne naočale. Kako sve ne bi bilo na riječima, Zvjezdice su se i same okušale u eksperimentiranju. Čak tri pokusa golicala su znatiželjan dječji um dok smo iščekivali kemijske reakcije i pokušali pogoditi zašto je uopće došlo do njih.

Ne možemo vam prenijeti to uzbuđenje i dobru atmosferu, ali pripremili smo vam nekoliko fotografija pa uživajte.

Gospođi Martinaga zahvaljujemo na izdvojenom vremenu, trudu, prenesenom znanju, strpljivosti i nježnosti. Eh da, i na slatkišima! 🙂