Početna / Posjet Etnografskoj zbirci “Legradska hiža” i školskom muzeju

Posjet Etnografskoj zbirci “Legradska hiža” i školskom muzeju

29.2.2024.

Posjet Etnografskoj zbirci “Legradska hiža” i školskom muzeju

U sklopu aktivnosti  „zrcalo prošlosti“ skupina „Pčelice“ zajedno sa svojim odgojiteljicama istražuju tradiciju, kulturu i običaje legradskog kraja zavirući tako u daleku prošlost i kako je to izgledao život nekada.  Tim interesom potaknuta je suradnja s ravnateljicom škole Tamarom Marcinjaš, ujedno i začetnicom etnografske zbirke, te je tako organiziran posjet naših vrtićanaca poznatoj etnografskoj zbirci i školskom muzeju dana 27. veljače. Pod stručnim vodstvom gđe. Tamare djeci su prenijeta neka potpuno nova znanja o tome odakle stari predmeti potječu, o njihovoj namjeni i u kojim se prilikama njime koristilo pri čemu su djeca razvijala spoznaje navika i načina života nekada i danas stvarajući jednu novu sliku o baštini svoga kraja. Prilikom posjeta školskom muzeju učiteljica je djeci dočarala školske dane u prošlosti kada nije bilo čuda tehnologije kao danas, dok su  „Pčelice“ svojim budnom okom pritom razvijale nove spoznaje o učenju. Istražujući učionicu opremljenu starim pomagalima, knjigama, predmetima i svim ondašnjim inventarom koji je krasio učionicu i bogatio znanje učenika, djeca su usvojila nova znanja i obogatila svoju kulturu njegujući baštinu svoga kraja.