Početna / Posjet vatrogasnom domu

Posjet vatrogasnom domu

19.5.2022.

Posjet vatrogasnom domu

Obilježavajući niz važnih datuma kroz godinu, Iskrice su se dotakle i Dana vatrogasaca i to posjetom novootvorenom Vatrogasnom domu u Đelekovcu. Ispred vatrogasne garaže okupljenu djecu  dočekao je  i pozdravio zapovjednik Ivica Šipek.

Vrlo susretljiv zapovjednik  kojeg su djeca pratila s velikim zanimanjem i radoznalošću, upoznao ih je  s opremom za izlazak na intervenciju, vatrogasnim voznim parkom, zvučnim i svjetlosnim signalima koji su za neke probudili i potakli strah i strepnju dok je najveći utisak za djecu bila cijev pod  mlazom vode.  Pri proširivanju spoznaja i stjecanju novih znanja, djeca su pokazala spremnost na suradnju. Po povratku u vrtić oduševljenje djece  očitovalo se prepričavanjima i idejom o oformljivanju centra vatrogasne postaje.

Ideja je još na pretek, a radovi u tijeku. No, ne brinite, više detalja slijedi uskoro.