Početna / Projekt „Sport za sve“ – Bregovci učili plivati

Projekt „Sport za sve“ – Bregovci učili plivati

12.5.2022.

Projekt „Sport za sve“ – Bregovci učili plivati

Djeca skupine „Leptirići“ uz financijsku podršku roditelja i sufinanciranja Općine Koprivnički Bregi prošli su desetosatni program obuke neplivača.

Aktivnosti koje su djeca provodila su vježbe na suhom, opće pripremne vježbe, vježbe privikavanja na vodu, vježbe disanja, vježbe ronjenja, osnove plutanja, skok na noge, savladavanje pravilnog rada ruku i nogu.

Djeca su raznim igrama i metodama učila prevladavati strah od vode i opustiti se. Na taj način imala su prilike usvojiti nova i usavršavati naučena motorička znanja.

Program je uspješno završilo 22 djece, a kroz program su djeca dobila bogato znanje i iskustvo koja su im prenesli diplomirani kineziolozi s bazena Cerina koji imaju višegodišnje iskustvo u radu s djecom.